Būšu Tev līdzās, Tev topot par mammu


Labdien!

Esmu sertificēta dzemdību dūla un zīdīšanas konsultante. Fotografēju dzemdības un mammas ar mazuļiem pēcdzemdību periodā mājas vidē. Un vēl esmu juriste.

Šeit atradīsi informāciju par maniem pakalpojumiem. Te arī publicēšu savus rakstudarbus par un ap dūlošanu un fotografēšanu.

Gaidu ziņu no Tevis, ja Tev nepieciešams dūlas atbalsts vai vēlies iemūžināt savas dzemdības vai dzīvi ar mazuli fotogrāfijās. Dod ziņu arī tad, ja Tev ir kādi jautājumi vai pārdomas. Visu varam sarunāt :)

Es ticu, ka satiekas tie, kuriem jāsatiekas. Uz tikšanos!

Līga

Mani kontakti:

Telefons: 29197673

E-pasts: liga.liepa.kivilande@gmail.com

Esmu atrodama Facebook
(Līga Liepa-Kivilande)
un Instagram (@liga.liepa.kivilande) - pēdējā laikā gan pavisam reti.




Dūlas pakalpojumi



Atbalsts grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā iepazīsimies, kopā gatavosimies Tavām dzemdībām un noskaņosimies tām.

Pati pirmā mūsu tikšanās reize būs iepazīšanās, kura netiek skaitīta kā konsultācija. Drīzāk tā ir darba intervija, kurā mēs saprotam, vai varam un vēlamies sadarboties, citiem vārdiem, vai starp mums ir "klikšķis". :)

Pēc tam tiksimies divas reizes, lai sagatavotos dzemdībām (tās iekļautas dzemdību atbalsta pakalpojumā). Ja būs nepieciešams, tiksimies vairākkārt. Tai nav vienmēr jābūt konsultācijai klasiskā nozīmē. Mēs varam kopā arī pastaigāties vai vingrot. Tikšanās beigās varu Tevi izšūpot rebozo lakatos.


Šajās tikšanās reizēs vienosimies par sadarbības mērķiem un robežām, apzināsim pārrunājamos jautājumus un problēmas, ja nepieciešams – pārrunāsim Tavu un Tava partnera iepriekšējo pieredzi. Tāpat pārrunāsim Tavu dzemdību plānu, apzināsim jūsu gaidas, vajadzības un to, kāda veida atbalstu Tu vēlies saņemt no katras atbalsta personas, kā arī izvēlēsimies atbilstošās atbalsta metodes. Katras konsultāciju saturu noteiks Tavas vajadzības un tas, kādus jautājumus vēlēsies pārrunāt.

Viena no tikšanās reizēm varētu būt mājvizīte pie Tevis. Tad mēs varam pārrunāt arī praktiskas lietas par sagatavošanos dzīvei ar mazuli - kas viņam nepieciešams, kas vēl jāsagādā u.tml.

Varbūt dūlas atbalsts Tev vajadzīgs, vienīgi sagatavojoties dzemdībām, bet pašās dzemdībās ne. Tas ir iespējams!


Atbalsts dzemdību laikā

​Dzemdībās sniegšu Tev tādu atbalstu, kāds nepieciešams tieši Tev. Taču vi
enmēr, izņemot dažas īpašas situācijas, tas būs nepārtraukts atbalsts. Dažkārt sievietei vajadzīgs vienīgi, lai kāds pazīstams cilvēks būtu tuvumā. Dažkārt ir vajadzīgs kāds uzmundrinošs pieskāriens vai vārds. Citreiz sieviete vēlas, lai viņai pamasē muguru, elpo ar viņu, atgādina par atslābināšanos vai palīdz izvēlēties pozu, kādā dzemdēt.

Tavs partneris dzemdībās Tev var sniegt tādu atbalstu, kādu nevar sniegt neviens cits. Es noteikti viņu nevaru un negribu aizstāt. Bet es viņam varu palīdzēt saprast, kā viņš var konkrētā situācijā atbalstīt Tevi vislabāk. Mēs esam komanda, kuras vienīgais mērķis ir sniegt Tev atbalstu un ļaut Tev justies kā savu dzemdību saimniecei.

Dzemdību laikā varu arī fotografēt, ja vēlies. Pēc dzemdībām par piemiņu Tu saņemsi dažas noskaņu fotogrāfijas par to, kā tas izskatījās manām acīm un sajutās manai sirdij. Tu vari arī lūgt man nofotografēt īpašus dzemdību brīžus, piemēram, to, kāda izskatījās placenta, kurai pēc mazuļa piedzimšanas varbūt nesanāk veltīt īpašu uzmanību.

Atbalsts pēcdzemdību laikā

Pēc dzemdībām sievietē, sev un citiem (ja vien viņi uzzina) par pārsteigumu, var mājot vesela gamma dažādu, arī pretrunīgu, emociju. Mīlestība pret mazulīti, prieks, ka viņš ir piedzimis, nereti mijas ar skumjām par to, ka grūtniecības laiks un vispār līdzšinējais dzīves posms (bez bērniem, ar vienu bērnu, ar diviem bērniem utt.) ir pagājis, vientulību, iztukšotību, nogurumu, ko nosaka jauno pienākumu intensitāte un vēlme ar visu tikt galā pēc iespējas labāk. Līdz šim visi interesējās, kā sieviete jūtas, bet tagad galvenā uzmanība pievērsta mazulim un viss griežas ap viņu. Sievietei var nebūt laika pievērsties savām sajūtām un domām, attiecībām ar mazulīti, jo māja nemitīgi ir sveicēju pilna, taču nevienam tā īsti neinteresē, kā jūtas jaundzimusī mamm
a, un, kad ir vajadzīgs kāda konkrēta palīdzība, visi "atbalstītāji" pazuduši.

Es pārspīlēju, cerams. Tas, ko es gribēju pateikt: arī pēcdzemdību periodam ir jāgatavojas, tāpat kā dzemdībām. Emocionāli - pieņemot, ka pēc dzemdībām viss mainīsies, turklāt mēs nezinām, kāds būs mazulis. Mēģinājumi izlikties, ka "viss ir kā agrāk", un dzīvot kā līdz šim, parasti cieš neveiksmi un patērē pārāk daudz enerģijas un parasti notiek uz mazuļa un līdz ar to arī vecāku apmierinātības ar dzīvi rēķina.

Dūla var būt tā, kura klausās un mēģina vedināt sievieti ieklausīties sevī, savās patiesajās vēlmēs, sekot tām. Tāpat dūla var palīdzēt praktiskas dabas jautājumos par mazulīša aprūpi, zīdīšanu, dzīvi ar mazuli. Tomēr vairumā gadījumu skaidras atbildes nebūs, tās būs jāmeklē pašiem. Būs jāatrod savs veids, kā sadzīvot, un risinājumi jautājumos, kur dažādi eksperti dod pilnīgi pretrunīgus padomus (piemēram, gulēt kopā ar mazulīti vai jau no pirmās dienas likt savā gultiņā), jāpierod vienam pie otra un jaunajiem apstākļiem.

Bez dūlas konsultācijām piedāvāju arī pirtīžas (rituālu mazulim), kā arī pēcdzemdību rituālus sievietei. Par tiem pastāstīšu atsevišķi.


Pēcdzemdību rituāls sievietei un mazulim 

Sensenos laikos pirmās dienas pēc mazuļa laišanas pasaulē sieviete ar viņu pavadīja kopā, praktiski neizkāpjot no gultas. Aptuveni pēc nedēļas notika pirtīžu rituāls, ar kuru sieviete un mazulis tika beidzot simboliski viens no otra "atdalīti". Tāpat kā daudzus mēnešus ūdens bija māti un bērnu savienojis, rituāla laikā ūdens tika izmantots, lai viņus šķirtu. Tā bija pirmā vanniņa mazulim. Pirtīžām sekoja krustabas, kuru laikā jaunais cilvēks tika uzņemts dzimtā.

Mūsdienās pirtīžu tradīcija ir atdzimusi. Šis rituāls ir īpašs veids, kā svinēt mazuļa piedzimšanu, bet jo īpaši, kā godināt un lolot jauno māmiņu, sievieti, kurai nu atkal jāaprod ar savu jauno statusu un lomu, ķermeņa formām un savām daudzšķautņainajām emocijām. Pēcdzemdību rituāls ir viens no veidiem, kā sieviete var uz brīdi justies apčubināta, izbaudīt kaut nedaudz laika sev, pieņemt sevi un jauno situāciju, atgūt spēkus pēc grūtniecības un dzemdībām.

Rituālu piedāvā gan pirtnieki, gan dūlas. Katram, kurš vēlas to izbaudīt, jāatrod īstais, kura piedāvājumu izvēlēties. Kāds stingrāk sekos tradīcijām un ticējumiem, kāds tos interpretēs brīvāk, paņems vēsturisko rituāla būtību, bet visu pārējo pielāgos mūsdienu dzīves īstenībai. Mans mērķis ir sagādāt patīkamas emocijas jaunajai ģimenei, neapgrūtinot nevienu ar lieliem pienākumiem laikā, kad tāpat jau ir daudz dažādu darbu un darbiņu, turklāt jāķer katrs mirklis, kad vienkārši izbaudīt vienam otru un tik īpašo tuvību.







Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru